שירותי פריצה

מצבים שונים בחיינו, אנו נזקקים לשירותי פריצה. בין אם מדובר ברכב נעול, בית שנותרנו מחוצה לו ללא מפתח או אפילו מנעול לתיבת דואר שהתקלקל, שירותי פריצה יסייעו לנו בנקודות רבות בחיינו. עלות שירותי הפריצה משתנה בהתאם לאופי הפריצה. להלן נרחיב אודות שירותי הפריצה העיקריים ומחיריהם.

פריצה לרכב

שירותי פריצה לרכב נעשים באחת משתי השיטות הבאות – פריצה פשוטה בעזרת כרית אוויר וסרגל ופריצה מורכבת בעזרת נטרול המפתח. לרוב, שירותי הפריצה הנפוצים לרכב משתמשים בשיטה הפשוטה. בלית ברירה, עוברים למתודת הנטרול. להלן נרחיב אודות השיטות השונות.

פריצה סטנדרטית

כאשר תזמינו שירותי פריצה לרכב, פורץ הרכבים יפעל לפי השלבי הבאים. בשלב הראשון, הפורץ יחדיר את כרית הניפוח אל הרווח הצר שבין דלת הרכב לבין שלדת הרכב, מצדה העליון של הדלת. בשלב הבא, הוא ינפח את הכרית בעזרת לחצן הניפוח המחובר אליה. הכרית תתנפח לאיטה, וכך פורץ הרכבים יגדיל במידה ניכרת את הרווח שבין דלת הרכב לבין המשקוף.

כעת, פורץ הרכבים יכניס לשימוש את הסרגל הייעודי. סרגל זה הינו סרגל מתכת באורך של כ-60 סנטימטרים וראשו מכופף עם זיז וחור בקצהו. פורץ הרכבים יכניס את הסרגל אל תוך הרכב דרך הרווח שיצר בין הדלת לבין השלדה ובעזרת הסרגל יפתח את הרכב.

פורץ הרכבים מסוגל לפתוח את הדלת בעזרת הסרגל במספר אופנים. ברכבים ישנים בהם ניתן לנעול ולשחרר את מנגנון הנעילה של הרכב בעזרת זיז בדלת, הפורץ ישחיל את החור בקצה הסרגל על הזיז, ימשוך אותו ויפתח את הדלת. ברכבים חדישים יותר, פורץ הרכבים ילחץ על הכפתור לפתיחת הנעילה בעזרת הזיז שעל הסרגל ויפתח את הרכב.

כאשר המפתחות נשכחו על מושב הנהג או בנקודה נגישה אחרת ברכב, פורץ הרכבים יוכל לדוג את המפתחות בעזרת הסרגל, להוציא אותם דרך הפתח שהוא יצר אל מחוץ לאוטו ולפתוח את הרכב בעזרת המפתח.

אם כן, זהו השירות הנפוץ שתקבלו בהזמנת שירותי פריצה לרכב. העלות של שירות פריצה זה צפויה לעמוד על כ-200 שקלים, בתוספת עלויות נוספות כפי שיפורט מיד.

שירותי פריצה
שירותי פריצה

שעת הפריצה

שירותי פריצה נוטים להתייקר כאשר הפריצה נעשית בשעת לילה. במידה ותזמינו שירותי פריצה לאחר שעות העבודה הסטנדרטיות של הפורץ, הפריצה צפויה להתייקר בכ-50 שקלים. התייקרות זו של שירותי הפריצה הגיונית למדי. כשם שאתם לא ששים לעבוד לאחר שעות העבודה שלכם, כך גם הפורץ לא שש להשתמש בשירותי הפריצה שלו לאחר שעות העבודה. זאת, אלא אם כן התשלום משקף את ההשקעה היתירה בשירותי הפריצה.

מיקום הרכב

גם למיקום הרכב הזקוק לשירותי פריצה השפעה על עלות העבודה. הפורץ ירצה לגלם במחיר את הזמן הנדרש עבור מתן שירותי הפריצה וכן הוא יחפוץ בכיסוי הוצאות הדלק ובלאי הרכב שלו. מכיוון שכך, ככל שהרכב שלכם הזקוק לשירותי פריצה מצוי במרחק יחסית מפורץ הרכבים, עלות שירותי הפריצה תעלה בעשרות עד מאה שקלים נוספים.

שירותי פריצה מתוכננים

לאור האמור, ככל שאינכם זקוקים לשירותי הפריצה בדחיפות, נסו לתזמן את שירותי הפריצה לשעות היום ולקבוע עם פורץ הגר בסמוך עליכם. כך, תחסכו את העלויות הנוספות של שירותי הפריצה.

רכבים עם נעילת וואקום

מתודת הפריצה שהצגנו זה עתה, רלוונטית לרכבים בעלי נעילה סטנדרטית. שירותי פריצה אלו אינם יעילים עבור רכבים עם נעילת וואקום. זאת, מאחר שנעילת הוואקום מצמידה את הדלת לשלדת הרכב מכל עבריה כך שלא ניתן לדחוף אל החריץ שבין הדלת לבין השלדה את כרית הניפוח.

כאשר הרכב נעול בנעילת וואקום, שירותי הפריצה יצטרכו להיות מתוחכמים יותר ולנטרל את מנגנון הנעילה של הרכב לשם פתיחתו בעזרת מכשור נעילה ייחודי. שירותי פריצה אלו יעלו כ-400 עד 450 שקלים, מלבד העלויות הנלוות הנוספות. עבור רכבי BMW, בהם מנגנון הנעילה משוכלל אף יותר, שירותי הנעילה יגיעו לכדי 700 שקלים.

כיצד תדעו אם יש לכם נעילת וואקום?

נעילת וואקום מאפיינת כמעט אך ורק את הרכבים הגרמניים. מכיוון שכך, אם יש ברשותכם מרצדס, פולקסווגן או אאודי, תוכלו לצאת מנקודת הנחה שהנעילה שלכם היא נעילת וואקום. עלות הפריצה לרכבים אלו, ללא תוספת הגורמים המייקרים האחרים, צפויה לעמוד על כ-400 שקלים.

ברכבי BMW מנגנון הנעילה משוכלל עוד יותר והפריצה דורשת תחכום רב יותר. ברכבים אלו, עלות הפריצה תעמוד על כ-700 שקלים.

אם כן, שירותי פריצה לרכב פועלים במתודת כרית הניפוח במקרים הפשוטים או במתודת נטרול מנגנון הנעילה כאשר הרכב נעול בנעילת וואקום. עלות שירותי פריצה פשוטים תנוע בין 200 לבין 300 שקלים ועלות שירותי פריצה מורכבים צפויה להגיע עד ל-700 שקלים. זאת, ללא שכפול או שחזור המפתח לרכב.

שירותי פריצה לדלת הבית

לא רק רכבים ננעלים ללא אופציה לפתיחה פשוטה, אלא גם דלתות בתים. אופן הפריצה לדלת הבית שונה משירותי הפריצה לדלת הרכב. שירותי פריצה לדלת הבית מתחלקים לשתי קטגוריות ראשיות – מקרים בהם הדלת תקולה ומקרים בהם אין כל בעיה בדלת אך המפתח לא ברשותנו.

שירותי פריצה לדלת תקינה

דמיינו את התרחיש הבא. יצאתם מהבית להביא חלב מהשכנים, השארתם את הדלת פתוחה אך לפני שחזרתם היא נסגרה. הידית שלכם אינה ניתנת לפתיחה מבחוץ והתוצאה היא שאין ביכולתכם לפתוח את הדלת. בעגה המקצועית, מצב זה נקרא דלת טרוקה.

במצבים אלו תוכלו להזמין שירותי פריצה שיעלו כ-150 שקלים, אך בעזרת חוש טכני בסיסי תוכלו לפתוח את הדלת בעצמכם. צפו בסרטוני הדרכה ב-YouTube או בכל פלטפורמה אחרת, פתחו את הדלת בעצמכם וחסכו לכם את הזמנת שירותי הפריצה.

מצב נוסף בו תצטרכו שירותי פריצה הוא שכחת מפתח בתוך הבית או אובדן של המפתח כאשר הדלת נעולה. במצב זה, הפורץ יוכל לפרוץ פריצה שקטה שלא תשמיד את הצילינדר ולא תצטרכו להחליף את המנעול לאחר הפריצה. עלותה של פריצה שכזו, צפויה לעמוד על 150 עד 250 שקלים.

שירותי פריצה לדלת תקולה

סיטואציה שונה בתכלית קורית כאשר המנעול עצמו תקול. המנעול יכול להתקלקל עקב הצטברות אבק, חשיפה מרובה לשמש, מפתח שנשבר בתוך הצילינדר ועוד. בכל אחד ממצבים אלו פריצה שקטה תהיה בלתי אפשרית ויהיה צורך בקידוח ושימוש במכשירים ייעודיים כדי לפרוץ את הדלת. לאחר פתיחת הדלת, הפורץ ישלים את שירותי הפריצה בהחלפת המנעול למנעול חדש.

עלות שירותי פריצה אלו מורכבת משכר עבודה בצירוף עלות מנעול חדש. שכר העבודה, בדומה למקרה הקודם, צפוי לנוע בין 150 ל-250 שקלים. המנעול החדש יכול לעלות עשרות שקלים או מאות בודדות של קלים, אך גם אלפי שקלים. במידה ומדובר בדלת הבית שלכם, נמליץ להשקיע במנעול איכותי שיקנה לכם שקט ובטחון.

שירותי פריצה לדלת הבית דומים באופיים לשירותי פריצה נוספים. מנעול של שער כניסה לחצר, תא דואר ואף כספות פועל בצורה דומה בעזרת צילינדר מסתובב. מכיוון שכך, עלות שירותי פריצה עבור כל אחת מהדוגמאות הללו תהיה דומה למדי לעלות הפריצה לבית. עלות המנעול עצמו משתנה ותלויה במנעול הספציפי המבוקש.

מנעול חכם

בדלתות רבות מותקנים כיום מנעולים חכמים. במנעולים אלו הצילינדר אינו מסתובב בעזרת מפתח אלא בעזרת קוד או טביעת אצבע. הפריצה למנעולים אלו פשוטה יותר במובנים מסוימים ומסובכת יותר במובנים אחרים. במידה ויש לכם מנעול חכם, הזמינו מנעולן המתמקצע במנעולים חכמים שכן שירותי פריצה אלו דורשים ידע לא רק במנעולים אלא גם בטכנולוגיה ובפתיחת וסגירת מנעולים חשמליים. העלות תהיה גבוהה יותר, אך התמורה – מובטחת.

לסיכום

שירותי פריצה מתחלקים, בגדול, לשלוש קטגוריות על. פריצה למנעולי רכב, פריצה למנעול צילינדר רגיל ופריצה למנעול צילינדר חכם. הזמינו מנעולן הבקיא בסוג המנעולים הנחוץ ודעו שאם עלות העבודה נעה בין 150 ל-250 שקלים, הרי שעלות העבודה סבירה. בהצלחה!

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

מידע נוסף בנושא

פורץ רכבים

למי מאיתנו לא קרה, או לפחות שמענו על חבר שזה קרה לו, שיצאנו מהרכב ושכחנו את המפתחות בפנים. לאחר מספר רגעים נשמע צפצוף והרכב ננעל